Punkt Obsługi Cudzoziemców

Biuro Obsługi Mieszkańców

ul. Wieniawska 14, I piętro

nr tel. 814661009

 

redaktor strony Lublin - Wojciech Olchowski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Aktualności | Lublin
Dodał: |

FACEBOOK

Inny, przybysz, uchodźca, obcy – tak wiele słów. Chcielibyśmy zapytać: które jest właściwe? Czy w ogóle istnieje właściwy termin określający osobę, która przyjechała do nas z daleka: z innego państwa, z bliska: z innego miasta. Inny, obcy – dostrzegamy tylko jedną stronę tej układanki, a warto zapytać jak on postrzega nas: tutejszych? W końcu termin ten – obcy – działa w dwie strony.
Zdarza się, że postrzegamy ludzi przez pryzmat stereotypu. To, w jaki sposób stereotyp wpływa na nasze postrzeganie innych, a także na nasze działania. Bardzo trudno jest wyjść poza schemat. Nie możemy zmienić nastawienia społeczeństwa, ale możemy zacząć zmianę od siebie samych, pokazując dobre działania. Indywidualny przykład jest niekiedy najlepszym nauczycielem.


Projekt "PrzyBYĆ INNYM" obejmuje 8 tematycznych warsztatów, prowadzonych metodą dramy stosowanej i teatru forum. Efektem projektu będzie spektakl teatru forum, przygotowany i przedstawiony przez uczestników warsztatów. Dołącz do nas!

Czas: wrzesień – październik - listopad
Zgłoszenia do 04.09 na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkanie organizacyjne: 13.09, g. 18:00

Prowadzenie: Anna Barton, Julia Łopuszańska, Kamila Nowosad

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.