Punkt Obsługi Cudzoziemców

Biuro Obsługi Mieszkańców

ul. Wieniawska 14, I piętro

nr tel. 814661009

 

redaktor strony Lublin - Wojciech Olchowski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Aktualności | Lublin
Dodał: |

 

INFORMACJA NA STRONIE ORGANIZATORA

WYDARZENIE NA FACEBOOK

Dwudziestego czerwca świętujemy Światowy Dzień Uchodźcy, coroczne święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku.

Lublin od ponad 20 lat był i jest miastem przyjaznym i gotowym do wsparcia osób w potrzebie. Przez ten czas z powodzeniem funkcjonował Ośrodek dla Cudzoziemców, przez który przeszły tysiące osób. Część z nich z powodzeniem zaaklimatyzowała się, zintegrowała i mieszka w Lublinie. Wokół Lublina zlokalizowane są również trzy ośrodki dla cudzoziemców. Uchodźcy z nami byli, są i będą, a w Lublinie wiele instytucji i organizacji pozarządowych wyspecjalizowało się w pomocy i wsparciu na rzecz uchodźców i uchodźczyń.

Dzięki wspólnej pracy lubelskich organizacji i instytucji wspierających dialog międzykulturowy, nadchodzący tydzień obfitować będzie w wydarzenia, podczas których będzie szansa dowiedzieć się więcej i pokazać solidarność z ofiarami największych obecnie dramatów humanitarnych:16 czerwca, godz. 10.00, Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin - IX Czwartkowe Śniadanie Pozarządowe, podczas którego zastanowimy się nad rolą lubelskich organizacji pozarządowych w budowaniu otwartego, włączającego Lublin - zapraszają ngo - Lublin i Fundacja Sempre a Frente

17 czerwca, godz. 18.00, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - projekcja filmu "Za kratami nie nosimy burek" - zaprasza Homo Faber

18 czerwca - wycieczka dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Bezwoli do Lublina - na zaproszenie Urzędu Miasta Lublin

19 czerwca, godzina 16.00, Spotkania Kultur w Lublinie, Sala Kameralna - widowisko artystyczne z okazji Światowego Dnia Uchodźcy "Przeżyj to sam...". W widowisku wystąpią polscy artyści i artystki oraz cudzoziemcy i cudzoziemki mieszkający w Lublinie, m.in.: Urszula Kasprzak-Wąsowska (Polska), Vita Kazmirova (Ukraina), Behnam Rahbarifard (Iran), Assef Salloom (Syria), Tony Odeyeale (Nigeria), Michał Iwanek (Polska). Autorem scenariusza i reżyserem przedsięwzięcia jest Marcin Wąsowski, wieloletni współpracownik Centrum Wolontariatu w Lublinie, aktor i reżyser znany lubelskiej publiczności m.in. z Grupy Improwizacyjnej Poławiacze Pereł, Kabaretu Świerszczychrząszcz czy Teatru ITP. Widowisko, które poprowadzi Justyna Domaszewicz ma na celu zwrócenie uwagi na faktyczne problemy i sytuację uchodźców i uchodźczyń we współczesnym świecie. Bezpłatne wejściówki na widowisko do odebrania w Pracowni Integracji Centrum Wolontariatu przy ul. Głębokiej 17, lub po potwierdzeniu obecności na adres email: przytula.magdalena@gmail.com w Centrum Spotkania Kultur przed wydarzeniem.

19 czerwca, godzina 17.30, Spotkania Kultur - otwarcie wystawy "Świat Kobiet" - fotografii prezentujących kobiety z różnych stron świata biorące udział w projekcie pod tym samym tytułem, który polegał na organizacji warsztatów i przestrzeni do wspólnego spędzania czasu dla kobiet z różnych kręgów kulturowych. W sesji zdjęciowej zorganizowanej przez FotoSens Magdalena Wójcik wzięły udział kobiety m.in. z Czeczenii, Armenii, Dagestanu i Polski.

20 czerwca, godzina 17.00, Pracownia Integracji Centrum Wolontariatu, ul. Głęboka 17 - debata "INTEGRACJA OCZAMI UCHODŹCÓW". W spotkaniu wezmą udział: Lida Khamzatowa (Czeczenia), Armine Ożga- Margaryan (Armenia), Jahiar Azim Irani (Iran), Assef Salloom (Syria). Debatę poprowadzi dr Wojciech Wciseł.

 


Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.