Punkt Obsługi Cudzoziemców

Biuro Obsługi Mieszkańców

ul. Wieniawska 14, I piętro

nr tel. 814661009

 

redaktor strony Lublin - Wojciech Olchowski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Aktualności | Lublin
Dodał: |

Kolejne spotkanie z cyklu Spotkań z Kulturami Świata, temat "Kozacy". Wstęp na wydarzenia - bezpłatny.

Szczegóły na stronach Spotkań z Kulturami Świata oraz Związku Kozaków w Polsce
http://zkulturamiswiata.wix.com/spotkania
http://kozacy.com.pl/

Wydarzenie FB:
https://www.facebook.com/events/620503241440243/

LUB PONIŻEJ

 

Spotkania z Kulturami Świata – KOZACY

Sobota 28.05.2016 r.

14:00 Pokaz jeździecki z prezentacją broni  (Błonia pod Zamkiem)
18:00 Koncert kozacki ze wspólnym śpiewaniem
Wykonawcy: Jan i Katarzyna Podoluk, Masza Natanson, Michal Terlecki (bandura), Dawid Król (akordeon), Jurij Jezenicki i Aleksandra Pierewoj

Niedziela 29.05.2016 r.

11:00 - 12:00 Prelekcja „Początki kozactwa” - Damian Cieślak
12:30 - 13:30 Prelekcja „Kozacy na Lubelszczyźnie” - dr Mariusz Sawa
14:30 – 16:30 Warsztat tańców ukraińskich - Ewa Rydzewska
17:00 – 19:00 Warsztat piosenek kozackich - Barbara Wróblewska

Galeria Handlowa GALA, ul. Fabryczna 2

WSTĘP WOLNY

Powyższe wydarzenia stanowią oprawę artystyczną uroczystości pogrzebowych kozaków dońskich, którzy zginęli walcząc po stronie polskiej przeciw bolszewickiej nawale w wojnie 1920 r. 
Nabożeństwo okolicznościowe odprawione zostanie w sobotę 28 maja o godz. 10:00 w Cerkwi Katedralnej Przemienienia Pańskiego przy ul. Ruskiej, następnie kondukt konny przemaszeruje na część prawosławną cmentarza przy ul. Lipowej, gdzie nastąpi dalszy ciąg uroczystości

 

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.