Punkt Obsługi Cudzoziemców

Biuro Obsługi Mieszkańców

ul. Wieniawska 14, I piętro

nr tel. 814661009

 

redaktor strony Lublin - Wojciech Olchowski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Aktualności | Lublin
Dodał: |

Zapraszamy na spotkanie kultur na muzycznym szczycie!

6 MAJA, PLAC TEATRALNY, LUBLIN

WSTĘP WOLNY

NA STRONIE CENTRUM SPOTKANIA KULTUR

WYDARZENIE FACEBOOK

6 maja w miejskim plenerze Placu Teatralnego, przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zagrają Playing For Change, Amadou & Mariam oraz Jacek Kleyff i Orkiestra na Zdrowie.

 

Dźwiękową podróż rozpocznie koncert związanych z Lubelszczyzną Jacka Kleyffa i Orkiestry na Zdrowie. Zespół w swojej twórczości łączy muzykę etniczną, folk i reggae. Ich brzmienie budzi potrzebę powrotu do natury, a poetyckie teksty nadają mu wielowymiarowości. Sami członkowie grupy określają swoją sztukę jako naturalną muzykę do ruchu i słuchu, silnie osadzoną w rytmie.

Drugim koncertem będzie występ malijskiego duetu Amadou & Mariam. Niepowtarzalny styl afrykańskich gwiazd cechuje znakomity warsztat wokalny, porywająca gitara bluesowa i niesamowite współbrzmienie dwóch głosów. Amadou i Mariam mają za sobą wspólną trasę z U2 i Coldplay, występy z muzycznymi legendami David Gilmour & Johnny Marr, a także współpracę z Manu Chao i Damonem Albarnem. Duet uświetnił występem dwie ostatnie ceremonie otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA oraz uroczyste obchody otrzymania Nagrody Nobla przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamę.

Koncert Spotkania Kultur ukoronuje występ Playing For Change. Projekt powstał w 2002 jako wspólna wizja założycieli: Marka Johnsona, Raan Williams i Whitney Kroenke. To wyjątkowe przedsięwzięcie, które zrodziło się z powszechnego przekonania, że muzyka ma moc przełamywania granic i pokonywania barier pomiędzy ludźmi. Jego celem jest inspirowanie ludzi, ich łączenie i niesienie muzycznego przesłania pokoju na świecie. W zespole grają najlepsi artyści z całego świata, czego wynikiem jest fuzja wpływów muzycznych i talentów, przenoszonych z ulicy poprzez scenę do serc odbiorców. Wideo do utworu Stand by Me w wykonaniu grupy zostało wyświetlone w serwisie YouTube ponad 86 milionów razy.

W 2007 roku muzycy utworzyli fundację Playing for Change, która zajmuje się szerzeniem edukacji muzycznej poprzez tworzenie szkół muzycznych, których do dzisiaj powstało dwanaście.

Koncert otwierający sezon wydarzeń plenerowych poprowadzą Ifi Ude - polsko-nigeryjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent muzyczny i pisarka, oraz Mamadou Diouf - senegalski wokalista, dziennikarz i działacz społeczny, z wykształcenia lekarz weterynarii.

Wstęp wolny.

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.