Punkt Obsługi Cudzoziemców

Biuro Obsługi Mieszkańców

ul. Wieniawska 14, I piętro

nr tel. 814661009

 

redaktor strony Lublin - Wojciech Olchowski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz wydarzeń
Pełny kalendarz >
Aktualności | Lublin
Dodał: |

SPOTKANIA Z KULTURAMI ŚWIATA – KULTURA ARABSKA
23 - 24 kwietnia 2016 roku

23 KWIETNIA
W sobotę zapraszamy Państwa na godzinę 18:00 na spotkanie z baśniami Tysiąca i Jednej Nocy oraz z przypowieściami o Hodży Nasreddinie wraz z krókim wprowadzeniem antropologiczno-kulturowym, a także na prezentację poezji arabskiej w oryginale i tłumaczeniach. Wszystko to okraszone dźwiękami lutni arabskiej - oud.

24 KWIETNIA
W niedzielę w godzinach 16:00 - 17:30 odbędą się warsztaty tańca brzucha, zaś o godzinie 18:30 rozpocznie się koncert muzyki arabskiej, którego główną gwiazdą będzie Assef Salloom - syryjski oudzista, współorganizator naszego Spotkania z Kulturą Arabską.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii grupy LUPT - LU Photo Team.

Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w budynku Galerii Handlowej GALA przy pl. Fabrycznej 2 w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

 

WYDARZENIE FACEBOOK

Cykl SPOTKAŃ Z KULTURAMI ŚWIATA od samego początku ma na celu prezentowanie i propagowanie różnych aspektów kultury danego narodu/regionu - począwszy od muzyki i tańca, poprzez wszelkie sztuki wizualne aż po język i literaturę. Pragniemy poprzez integrację i żywy kontakt z kulturalnym dziedzictwem oraz z przedstawicielami danych kultur i jej fascynatami zainteresować obywateli bogactwem kulturalnym naszego województwa. Mamy także nadzieję przyczynić się do obalenia licznych stereotypów wciąż trawiących nasze społeczeństwo, a wynikających w dużej mierze z braku rzetelnej wiedzy i niewystarczających możliwości jej zdobywania. 

Naszą intencję jest także zwrócenie uwagi mieszkańców Lublina na istnienie Regionów i Miast Partnerskich, umacniając równocześnie obraz wielokulturowości naszego miasta. Na terenie województwa lubelskiego zamieszkuje wiele mniejszości narodowych - ukraińska, rosyjska, białoruska, żydowska, ormiańska, litewska, czeska, słowacka i niemiecka, oraz etnicznych: romska, tatarska, łemkowska i karaimska, mamy także bardziej lub mniej licznych przedstawicieli innych narodów i grup etnicznych, w Lublinie na Bronowicach znajduje się Ośrodek dla Cudzoziemców, mamy zagranicznych studentów  - Lublin jest zdecydowanie miastem wielokulturowym, a my za jeden z głównych celów stawiamy sobie prezentację i przybliżanie mieszkańcom Lublina tego niezwykłego dziedzictwa i bogactwa kulturowego.

 

FACEBOOK

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.